FWC100048A-11A
Inventus Power
Product No:
FWC100048A-11A
Manufacturer:
Inventus Power
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 96W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector DIN, 5 Pin
Approval Agency CE, cTUVus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 6.96" L x 2.27" W x 1.52" H (176.8mm x 57.7mm x 38.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Series ELPAC FWC100 (100W)
Power (Watts) 96 W
No Load Power Consumption 200mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 48V
Mfr Inventus Power
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC