FWTYL7575LAM018
Panduit Corp
Product No:
FWTYL7575LAM018
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
OM5 SIG CORE 12F TRUNK LSZH
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Insertion Loss 0.25dB
Cable Type Trunk
1st Connector MPO
2nd Connector MPO
Jacket (Insulation) Material -
Fiber Type -
Product Status Active
Ratings LSZH
Series QuickNet™ PanMPO™
Type Multimode, OM5
Mfr Panduit Corp
Color - Cable Green
Cable Diameter 0.18" (4.5mm)
Return Loss 30dB
Features Low Smoke, Pulling Eye
Color - Connectors Black
Package Bulk
Bend Radius 45mm