Home / RF Antennas / FXP245.07.0100A
minImg
FXP245.07.0100A
Taoglas Limited
Product No:
FXP245.07.0100A
Manufacturer:
Taoglas Limited
Description:
RF ANT 450MHZ FLAT PATCH CAB ADH
User Guide
Frequency Range 450MHz ~ 457MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination IPEX MHF2
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.004" (0.10mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 2
Series -
Antenna Type Flat Patch
Frequency (Center/Band) 450MHz
Power - Max 5 W
Mfr Taoglas Limited
Features Cable - 100mm
Return Loss -20dB
Package Bag
Gain 0dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)