G6KU-2F-RF-TR09DC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
Product No:
G6KU-2F-RF-TR09DC24
Description:
RELAY RF DPDT 1A 24V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Coil Power 100mW
Switching Voltage 125VAC, 60VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 4.6 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 5.22 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Series G6K-RF
Operate Time 3 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC