G6S-2F-10-TRDC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
Product No:
G6S-2F-10-TRDC24
Description:
RELAY TELECOM DPDT 2A 24VDC
In Stock : 624
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 5.8 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 4.114 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type Telecom
Coil Insulation -
Series G6S
Operate Time 4 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC