GBB62DHBN
Sullins Connector Solutions
Product No:
GBB62DHBN
Description:
CONN EDGE DUAL FML 124POS 0.050
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 124
Color Black
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Hairpin Bellows
Termination Solder, Staggered
Gender Female
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 62
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)