GBE39DHFT
Sullins Connector Solutions
Product No:
GBE39DHFT
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 78POS 0.039
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 78
Color Black
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Contact Type Hairpin Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 39
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.039" (1.00mm)