Home / Ceramic Capacitors / GCM3195C2A302FA16D
minImg
GCM3195C2A302FA16D
Murata Electronics
Product No:
GCM3195C2A302FA16D
Description:
CAP CER 3000PF 100V C0G/NP0 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 3000 pF