Home / Ceramic Capacitors / GCM32E5C3A103FX01K
minImg
GCM32E5C3A103FX01K
Murata Electronics
Product No:
GCM32E5C3A103FX01K
Description:
CAP CER 10000PF 1KV C0G/NP0 1210
In Stock : 3900
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GCM
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.104" (2.65mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10000 pF