GE150A2451N01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Product No:
GE150A2451N01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial), Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Rectangular, 6 Position
Approval Agency CE, cULus, UL
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 6.46" L x 2.83" W x 1.46" H (164.1mm x 71.9mm x 37.1mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 6.25A
Series GE150 (150W)
Power (Watts) 150 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 45.9" (1.17m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 24V
Standard Number 60601-1; 62368-1
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC