GEL90000R
Sprague-Goodman
Product No:
GEL90000R
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 1-90PF 1000V TH
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Glass
Q @ Freq 250 @ 20MHz
Height - Seated (Max) 2.080" (52.83mm)
Voltage - Rated 1000 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.312" Dia (7.92mm)
Product Status Obsolete
Series PISTONCAP®
Capacitance Range 1 ~ 90pF