GEN28000
Sprague-Goodman
Product No:
GEN28000
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 1-28PF 750V TH
In Stock : 43
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Glass
Q @ Freq 350 @ 20MHz
Height - Seated (Max) 0.656" (16.66mm)
Voltage - Rated 750 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.312" Dia (7.92mm)
Product Status Obsolete
Series PISTONCAP®
Capacitance Range 1 ~ 28pF