GGN4R500
Sprague-Goodman
Product No:
GGN4R500
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 0.8-4.5PF 750V TH
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Glass
Q @ Freq 500 @ 20MHz
Height - Seated (Max) 0.343" (8.71mm)
Voltage - Rated 750 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.312" Dia (7.92mm)
Product Status Obsolete
Series PISTONCAP®
Capacitance Range 0.8 ~ 4.5pF