GHW13000
Sprague-Goodman
Product No:
GHW13000
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 0.8-13PF 750V
In Stock : 15
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Glass
Q @ Freq 900 @ 20MHz
Height - Seated (Max) 0.609" (15.47mm)
Voltage - Rated 750 V
Mounting Type User Defined
Size / Dimension 0.375" Dia (9.52mm)
Product Status Obsolete
Series PISTONCAP®
Capacitance Range 0.8 ~ 13pF