Home / Ceramic Capacitors / GJM0335C1E6R0BB01D
minImg
GJM0335C1E6R0BB01D
Murata Electronics
Product No:
GJM0335C1E6R0BB01D
Description:
CAP CER 6PF 25V C0G/NP0 0201
In Stock : 29457
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 6 pF