Home / Ceramic Capacitors / GJM0336C1E7R0CB01D
minImg
GJM0336C1E7R0CB01D
Murata Electronics
Product No:
GJM0336C1E7R0CB01D
Description:
CAP CER 7PF 25V C0H 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0H
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 7 pF