GKG6R074
Sprague-Goodman
Product No:
GKG6R074
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 2-6PF 100V TH
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 500 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Series SURFTRIM® GKG
Capacitance Range 2 ~ 6pF