GKU10020
Sprague-Goodman
Product No:
GKU10020
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 4-10PF 250V TH
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 300 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Series GKU
Capacitance Range 4 ~ 10pF