GKY15046
Sprague-Goodman
Product No:
GKY15046
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 3-15PF 50V SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 500 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.181" L x 0.130" W (4.60mm x 3.30mm)
Product Status Obsolete
Series SURFTRIM® GKY
Capacitance Range 3 ~ 15pF