GMA21O75
QT Brightek (QTB)
Product No:
GMA21O75
Manufacturer:
QT Brightek (QTB)
Description:
2.1" 5X7 DOT MATRIX ANODE COLUMN
User Guide
Internal Connection Common Cathode Row, Common Anode Column
Series GMz21xx75
Configuration 5 x 7
Color Orange
Mfr QT Brightek (QTB)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Package Bulk
Size / Dimension 2.09" L x 1.49" W x 0.33" H (53.10mm x 37.80mm x 8.40mm)