GMR50HJBFGR018
Rohm Semiconductor
Product No:
GMR50HJBFGR018
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
2010
Description:
RES 18M OHM 1% 4W 2010
In Stock : 108
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 18 mOhms
Series GMR
Power (Watts) 4W