GNM1M2R71E222MA01D
Murata Electronics
Product No:
GNM1M2R71E222MA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0405 (1012 Metric)
Description:
CAP ARRAY 2200PF 25V X7R 0504
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series GNM
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2200pF