GNM314R72A821MD01D
Murata Electronics
Product No:
GNM314R72A821MD01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP ARRAY 820PF 100V X7R 1206
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
Series GNM
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 820pF