GNR20AHZ
Sensata-Crydom
Product No:
GNR20AHZ
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Description:
SSR RELAY SPST-NO 20A 48-600V
User Guide
Load Current 20 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC, Zero Cross
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 600 V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Series GNR
Package / Case Module
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 180 ~ 280VAC