Home / Ceramic Capacitors / GR431B7U2J332JWC2K
minImg
GR431B7U2J332JWC2K
Murata Electronics
Product No:
GR431B7U2J332JWC2K
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Active
Ratings -
Series GR4
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 3300 pF