Home / Ceramic Capacitors / GR442QR73D331KW01K
minImg
GR442QR73D331KW01K
Murata Electronics
Product No:
GR442QR73D331KW01K
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 330PF 2KV X7R 1808
In Stock : 5751
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GR4
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 330 pF