Home / Ceramic Capacitors / GR721BW0BB223KW03L
minImg
GR721BW0BB223KW03L
Murata Electronics
Product No:
GR721BW0BB223KW03L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 0.022UF 350V 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GR7
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.022 µF