Home / Ceramic Capacitors / GRJ32EC71E226KE11L
minImg
GRJ32EC71E226KE11L
Murata Electronics
Product No:
GRJ32EC71E226KE11L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER MLCC
In Stock : 997
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Ratings -
Series GRJ
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.112" (2.85mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 22 µF