Home / Ceramic Capacitors / GRM022R71A331KA01L
minImg
GRM022R71A331KA01L
Murata Electronics
Product No:
GRM022R71A331KA01L
Description:
CAP CER 330PF 10V X7R 01005
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 330 pF