Home / Ceramic Capacitors / GRM0336S1E8R3CD01D
minImg
GRM0336S1E8R3CD01D
Murata Electronics
Product No:
GRM0336S1E8R3CD01D
Description:
CAP CER 8.3PF 25V S2H 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient S2H
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 8.3 pF