Home / Ceramic Capacitors / GRM0337U1H9R2DD01D
minImg
GRM0337U1H9R2DD01D
Murata Electronics
Product No:
GRM0337U1H9R2DD01D
Description:
CAP CER 9.2PF 50V U2J 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Obsolete
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 9.2 pF