Home / Ceramic Capacitors / GRM033B11E102KA01D
minImg
GRM033B11E102KA01D
Murata Electronics
Product No:
GRM033B11E102KA01D
Description:
CAP CER 1000PF 25V 0201
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Active
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1000 pF