Home / Ceramic Capacitors / GRM033R61A225ME47D
minImg
GRM033R61A225ME47D
Murata Electronics
Product No:
GRM033R61A225ME47D
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0201
In Stock : 2707204
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.015" (0.39mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.2 µF