Home / Ceramic Capacitors / GRM033R61E682KA12J
minImg
GRM033R61E682KA12J
Murata Electronics
Product No:
GRM033R61E682KA12J
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 6800PF 25V X5R 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 6800 pF