Home / Ceramic Capacitors / GRM155R71E223JA61D
minImg
GRM155R71E223JA61D
Murata Electronics
Product No:
GRM155R71E223JA61D
Description:
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402
In Stock : 315759
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.022 µF