Home / Ceramic Capacitors / GRM188D71A225KE34J
minImg
GRM188D71A225KE34J
Murata Electronics
Product No:
GRM188D71A225KE34J
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X7T 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Obsolete
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.2 µF