Home / Ceramic Capacitors / GRM21BC71E106ME01L
minImg
GRM21BC71E106ME01L
Murata Electronics
Product No:
GRM21BC71E106ME01L
Description:
CAP CER 10UF 25V X7S 0805
In Stock : 1255
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 µF