Home / Ceramic Capacitors / GRM31C5C1E334GE01L
minImg
GRM31C5C1E334GE01L
Murata Electronics
Product No:
GRM31C5C1E334GE01L
Description:
CAP CER 0.33UF 25V C0G/NP0 1206
In Stock : 3443
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.33 µF