Home / Ceramic Capacitors / GRM31CR71E106MA12K
minImg
GRM31CR71E106MA12K
Murata Electronics
Product No:
GRM31CR71E106MA12K
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
In Stock : 11223
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 µF