Home / Ceramic Capacitors / GRM31M6T2A221JD01L
minImg
GRM31M6T2A221JD01L
Murata Electronics
Product No:
GRM31M6T2A221JD01L
Description:
CAP CER 220PF 100V T2H 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient T2H
Product Status Obsolete
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 220 pF