Home / Ceramic Capacitors / GRM32DC72A475KE01K
minImg
GRM32DC72A475KE01K
Murata Electronics
Product No:
GRM32DC72A475KE01K
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
In Stock : 41268
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.7 µF