Home / Ceramic Capacitors / GRM32E5C3A223FWAAL
minImg
GRM32E5C3A223FWAAL
Murata Electronics
Product No:
GRM32E5C3A223FWAAL
Description:
CAP CER 0.022UF 1KV C0G/NP0 1210
In Stock : 1000
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.112" (2.85mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.022 µF