Home / Ceramic Capacitors / GRM32EC72A106KE05K
minImg
GRM32EC72A106KE05K
Murata Electronics
Product No:
GRM32EC72A106KE05K
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 10UF 100V X7S 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 µF