Home / Ceramic Capacitors / GRM32ED71A476ME15L
minImg
GRM32ED71A476ME15L
Murata Electronics
Product No:
GRM32ED71A476ME15L
Description:
CAP CER 47UF 10V X7T 1210
In Stock : 11026
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 47 µF