Home / Ceramic Capacitors / GRM32ER70J476ME20L
minImg
GRM32ER70J476ME20L
Murata Electronics
Product No:
GRM32ER70J476ME20L
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
In Stock : 57386
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 47 µF