Home / Ceramic Capacitors / GRM32ER71C226KEA8K
minImg
GRM32ER71C226KEA8K
Murata Electronics
Product No:
GRM32ER71C226KEA8K
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
In Stock : 5242
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 22 µF