Home / Ceramic Capacitors / GRM42A5C3F100JW01L
minImg
GRM42A5C3F100JW01L
Murata Electronics
Product No:
GRM42A5C3F100JW01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 10PF 3.15KV C0G/NP0 1808
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3150V (3.15kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 pF