Home / Ceramic Capacitors / GRM43R5C2A682JD01L
minImg
GRM43R5C2A682JD01L
Murata Electronics
Product No:
GRM43R5C2A682JD01L
Description:
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 6800 pF