Home / Ceramic Capacitors / GRT033R61A224KE01D
minImg
GRT033R61A224KE01D
Murata Electronics
Product No:
GRT033R61A224KE01D
Description:
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201
In Stock : 15052
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Series GRT
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.22 µF