Home / Ceramic Capacitors / GRT1885C1E103JA02J
minImg
GRT1885C1E103JA02J
Murata Electronics
Product No:
GRT1885C1E103JA02J
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0603
In Stock : 20371
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GRT
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10000 pF